Fortinet

Společnost Fortinet je světový výrobce síťových bezpečnostních zařízení jako jsou FortiGate, FortiMail, FortiClient, FortiAnalyzer, FortiManager a trvale dominuje na trhu s unified threat management (UTM) prvky.
Fortinet produkty a služby poskytují širokou, integrovanou a vysoce výkonnou ochranu před bezpečnostními hrozbami, zatímco rapidně zjednodušují IT infrastrukturu. Fortinet zařízení je možné nasazovat již od velmi malých firem až po velké nadnárodní korporace.

Mezi hlavní funkce FortiNet produktů patří

  • propracovaný firewall
  • HW antivir a antispam
  • VPN, IPS, WAN optimalizace
  • aplikační kontrola
  • webová filtrace
  • pokročilý monitoring síťového provozu
  • prevence proti úniku informací (DLP)
  • kontrola koncových stanic
Fortinet
Fortinet

Klíčové výhody Fortinet zařízení

Fortinet produkty představují vysoce výkonné UTM řešení, která jsou založena na vlastních technologiích jak hardwarových (akcelerující FortiASIC čipy) tak i softwarových (operační systém FortiOS).
Fortinet appliance v sobě integrují množství bezpečnostních služeb, které jinak často bývají roztroušené do více zařízení a jejich správa je tak složitější a finančně nákladnější, tím také Fortinet produkty zjednoduššují celou síťovou infrastrukturu a jsou schopné nabídnout administrátorům pohodlnou centralizovanou správu.
Fortinet zařízení se dále vyznačují snadným nasazením, vysokou kompatibilitou s produkty třetích stran.
Proto je bezproblémové instalovat jakoukoliv Fortinet appliance do jakékoliv již existující síťové infrastruktury.
O aktuálnost Fortinet bezpečnostních funkcí se stará tým odborníků z FortiGuard Global Threat Research Team, který svižně reaguje na nově vznikající hrozby.
Samotné updaty bezpečnostních funkcí na Fortinet produktech se odehrává automaticky nebo je podporována i metoda PUSH, kdy se aktualizace dostanou do zařízení i mimo stanovenou dobu.

Fortinet produkty jsou jedinečné i díky své licenční politice, kdy se všechny Fortinet zařízení licencují pouze na HW jednotku nikoliv na počet uživatelů.
O proti jiným výrobcům dále Fortinet zdarma poskytuje i ochranu pracovních stanic (antivir, antispam, firewall) a VPN clienta.

Fortinet

Produkty Fortinet

FortiGate – hardwarový firewall (propustnost až 480Gbps), antivir, antispam, VPN, WAN optimalizace, aplikační kontrola, IPS, DLP

FortiMail – antispam, poštovní server, karanténa podezřelých e-mailů, kontroluje až 1,1 milionu zpráv za 1 hodinu

FortiAnalyzer – centrální analýza sítě, centrální monitorování síťového provozu, úložiště logů a vytváření reportů, až 5000 logů/sec

FortiClient – all-in-one zabezpečení koncových stanic, antivir, antispam, firewall, VPN client, IPS, WAN optimalizace

FortiManager – centrální management Fortinet produktů, spravuje až 4000 prvků v jednom zařízení

Kontakt

Zaujalo Vás řešení Firewallu od Fortinetu? Můžete nás kontaktovat. Připravíme Vám nabídku nejvhodnějšího řešení Firewallu od Fortinetu pro Vaši společnost.

Scenario s.r.o.