Sophos

Sophos FIREWALL – Výkonná ochrana a výkon

Ochrana Xstream

Architektura Xstream Sophos Firewall chrání vaši síť před nejnovějšími hrozbami a zároveň zrychluje váš důležitý provoz SaaS, SD-WAN a cloudových aplikací.

TLS 1.3 Dešifrování

Odstraňte obrovské slepé místo pomocí inteligentní inspekce TLS, která je rychlá a efektivní, podporuje nejnovější standardy s rozsáhlými výjimkami a nástroji zásad typu point-and-click, které vám usnadní práci.

Hluboká kontrola paketů

Zastavte nejnovější ransomware a porušení pomocí vysoce výkonné hloubkové inspekce paketů při streamování, včetně IPS nové generace, ochrany webu a kontroly aplikací, nebo deep learning a sandboxing využívající SophosLabs Intelix.

Zrychlení aplikace

Zrychlete svůj SaaS, SD-WAN a cloudový provoz, jako je VoIP, video a další důvěryhodné aplikace, automaticky nebo prostřednictvím vlastních zásad a umístěte je na Xstream FastPath pro optimalizaci výkonu.

Sophos
Sophos

Xstream SD-WAN

Nejnovější možnosti SD-WAN v Sophos Firewallu umožňují extrémní výkon sítě, flexibilitu a odolnost.

Xstream FastPath Acceleration

Zrychlete toky tunelu SD-WAN IPsec VPN s plným využitím možností hardwarového šifrování v zařízeních řady XGS.

Směrování založené na výkonu

Automaticky optimalizujte směrování a přesměrování provozu na základě výkonu WAN Link (latency, jitter, loss) v reálném čase s nulovým dopadem.

Point-and-Click Orchestration

Snadné nastavení nejsložitějších hub-and-spoke nebo full mesh SD-WAN s úplnou redundancí tunelu pomocí pouhých několika kliknutí.

Vysoký výkon

Řada XGS poskytuje výkon Xstream v každé cenové hladině pro zajištění ochrany, kterou potřebujete pro dnešní různorodé, distribuované a šifrované sítě.

Běží na Xstream

Zrychlete a odlehčete svůj důležitý SaaS, SD-WAN a cloudový provoz na hardwarové úrovni a zároveň přidejte výkonovou rezervu pro TLS a hloubkovou kontrolu paketů pomocí integrovaných procesorů Xstream Flow.

Vysokorychlostní připojení

Přizpůsobte si již tak všestranné možnosti připojení vašeho firewallu pomocí široké řady přídavných modulů pro vysokorychlostní měděné, optické, Power over Ethernet (PoE) a Wi-Fi připojení.

Účelový výkon

Ujišťujeme vás, že váš firewall je od jádra účelově vytvořen tak, aby zvládal nejnáročnější pracovní zátěže díky architektuře dvou procesorů, velkorysé paměti a vysoce výkonnému úložišti SSD.

Sophos
Sophos

Centrální správa cloudu

Sophos Central – dokonalá platforma pro správu cloudu v oblasti kybernetické bezpečnosti. Zdarma a snadno.

Jedna konzole pro správu všeho

Sophos Central poskytuje jedinou konzolu pro správu cloudu pro všechny vaše produkty Sophos a zahrnuje skupinovou správu firewallu bez příplatku.

Reportování v cloudu

Sophos Central udržuje vaše data protokolu brány firewall v cloudu pomocí flexibilních nástrojů pro vytváření sestav, které vám umožňují analyzovat a vizualizovat vaši síť v průběhu času.

Zero-Touch Deployment

Sophos Central vám umožňuje snadno nasadit nová zařízení Sophos Firewall ze Sophos Central, aniž byste se jich museli dotýkat.

Sophos XGS NG Firewall

Next Generation Firewall byl vyvinut s důrazem na maximální výkon. Řada XGS používá architekturu založenou na dvouprocesorových čipech Xstream (vícejádrový procesor x86 společně s procesorem Xstream Flow) a nabízí podporu TLS inspekce, včetně nativní podpory TLS 1.3, která je až 6x rychlejší než jiné modely aktuálně dostupné na trhu. To vše společně umožňuje zásadně akcelerovat celkový výkon a úroveň bezpečnosti, včetně kontroly šifrovaného provozu.

XGS lze využít jako robustní klasický NG Firewall, ale i vysoce výkonné UTM. Nabízí širokou škálu bezpečnostních modulů-funkcí, ke kterým patří např. revoluční systém synchronizace bezpečnosti na perimetru a koncových zařízeních Security Heartbeat™.

Sophos
Sophos

Klíčové vlastnosti

• Modulární řešení:

Firewall (UTM)

Intrusion Prevention System (IPS)

Web Applicatin Firewall (WAF)

Ochrana uživatelů přistupujících na webové stránky

Emailová ochrana vč. DLP a šifrování poštovní komunikace

Sandbox

Wi-FI AP a jejich správa

VPN HW box pro pobočky (bez potřeby instalace)

• SD-WAN 

• Xstream Architecture

Xstream Architecture = extrémní zvýšení úrovně ochrany a výkonu!

Threat Intelligence Analysis = vlastní AI paralelně provádějící kontrolu se sandboxem

Threat Intelligence Reporting = nový widget s podrobnými forenzními zprávami

NAT Enhancements – Decoupled NAT Rules and Linked NAT Rule

DHCP Relay Enhancements for Dynamic Routing

Dynamic GeoIP (IP to Country Mapping) Database

High Availability (HA) Enhancements

Flow Monitoring Improvements

a mnoho dalších

  • Synchronizovaná bezpečnost = pokud některé zařízení, napojené do systému synchronizované bezpečnosti, identifikuje napadení škodlivým kódem, provede nápravná opatření a informuje další zařízení
  • Sophos User Threat Quotient (UTQ) – poskytuje analytické informace o chování uživatelů
  • Synchronized App Control – umožňuje identifikovat, klasifikovat a kontrolovat dříve neznámé aplikace, které jsou využívány na koncových zařízeních
  • Cloud Access Security Broker (CASB) – upozorní na nežádoucí a neoprávněné aktivity a umožní kontrolu nad aplikacemi v “Cloudu”
  • Možnost nasazení tzv. Flexi port modulů díky kterým je konektivita celého zařízení modulární a lze ji tedy přizpůsobit organizaci “na míru”
  • Lze jej spravovat i z univerzální cloudové platformy Sophos Central 

Možnosti nasazení HW nebo SW nebo virtuální appliance

Sophos

Kontakt

Zaujalo Vás řešení Firewallu od Sophosu? Můžete nás kontaktovat. Připravíme Vám nabídku nejvhodnějšího řešení Firewallu od Sophosu pro Vaši společnost.

Scenario s.r.o.