Trellix - srovnání verzí

Trellix (dříve FireEye a McAfee Enterprise) je soukromá společnost zabývající se kybernetickou bezpečností založená v roce 2004. Podílí se na odhalování a prevenci velkých kybernetických útoků. Poskytuje hardware, software a služby pro vyšetřování kybernetických útoků, ochranu před škodlivým softwarem a analýzu bezpečnostních rizik IT.

Zpočátku se zaměřovala na vývoj virtuálních strojů pro stahování a testování internetového provozu před jeho přenosem do podnikové nebo vládní sítě. Společnost se postupem času diverzifikovala, částečně prostřednictvím akvizic. FireEye vstoupil na veřejnost v roce 2013 a zůstal tak až do roku 2021. 18. ledna 2022 společnost STG oznámila spuštění společnosti Trellix, společnosti s rozšířenou detekcí a reakcí, která je kombinací FireEye a McAfee Enterprise. Dne 30. září 2021 společnost STG oznámila Bryana Palmu jako generálního ředitele sloučené společnosti.

Balíčky ochrany Device to Cloud (SaaS) Balíky MVISION Endpoint

McAfee Endpoint Protection balíčky

MVISION Advanced

MVISION Premium

MVISION Complete

MVISION Protect Standard

MVISION Protect Plus

MVISION EDR

MVISION EDR Premium

MVISION Protect Plus EDR for Endpoint

MVISION Protect Plus and EDR Premium for Endpoint

ePO Management – centrální správa produktů a Windows Defender z jediné konzole (AWS cloud i on-premise řešení)

ePO MVISION centrální správa (McAfee SaaS hostování), umožnuje spravovat produkty McAfee a také Windows Defender a Windows Defender Firewall (nelze spravovat šifrování a DLP)

Self-Managed – možnost spravovat Endpoint Security lokálně prostřednictvím Endpoint Security Client

Endpoint Security (ENS) – jediný agent pro komplexní ochranu koncového zařízení, obsahuje: Threat prevention modul (AntiVirus + AntiSpyware), Web Control modul (SiteAdvisor + Web Filter), Firewall modul (ENS HIPS + Desktop Firewall)

McAfee MVISION Endpoint – rozšířená ochrana pro Windows 10 prohloubující možnosti zabezpečení Windows Defender pomocí technologie Machine learning.

Endpoint security pro Mac a Linux

MVISION Mobile (MV3) – kombinuje vysoce výkonný antimalware pro iOS a Android s algoritmy strojového učení (Machine learning), které detekují nestandardní chování mobilního zařízení

MVISION Inights – Analytik známych hrozeb aktívně skenující systémy, který profiluje proběhlé útoky na základě kterých vytváří skóre síly ochrany koncových zařízení

DLP Endpoint – Centrálně řízené řešení ochrany firemních dat před jejich ztrátou a zneužitím na koncových zařízeních.

Secure Access Service Edge (SASE) – zabezpečení přístupu pro zařízení na okraji sítě díky konvergenci služeb DLP, Cloud Secure Web Gateway (CSWG) a Cloud Access Security Broker (CASB)

Security Risk Advisor for Cloud – řízení při implementaci nejpokročilejších operačních bezpečnostních procesů a nástrojů k ochraně cloudových prostředí před útoky

Legacy produkty (VirusScan Ent., SiteAdvisor with Web Filter,Anti-Spyware, Desktop Firewall)

Email server (Anti-Virus) – ochrana pro MS Exchange / Lotus Domino servery

Host IPS – ochrana před zero – day a dos útoky, Vulnerability Shielding

Ochrana pro servery – Anti-Virus, Anti-Spyware

Device control – umožňuje řídit přístup k přenosným médiím

Policy Auditor – compliance audit na pracovních stanicích

Drive Encryption – šifrování celých PC

Management of Native Encryption – centrální správa pro šifrování typu BitLocker (Windows) nebo FileVault (Mac)

File a Removable media Protection – zajišťuje možnost šifrování pro soubory (také v cloudovém prostoru: Box, Dropbox, Google Drive a OneDrive)

Application Control for Desktops – umožňuje provozovat pouze schválené aplikace

Správa a ochrana pro Microsoft SharePoint

Ochrana pro datová úložiště – VirusScan pro storage servery

TIE – Threat Intelligence Exchange – nástroj pro reputační hodnocení souborů a výměnu informací o hrozbách mezi endpointy, GTI, sandboxy a dalšími zdroji

McAfee Active Response (MAR) – umožňuje hromadně zasílat dotazy a příkazy (zastavení procesu, úprava klíče v registrech atd.) na koncové stanice a to v reálném čase.

Dynamic Application Containment (DAC) – ochrana před ransomware, greyware a „patient-zero“ hrozbám, podezřelý binární kód spouští v omezeném módu (tak aby nemohl dokončit svůj záměr) a zkoumá jeho chování. Eliminuje nevýhody sandboxingu, který některé typy malware dokáží obejít

Real Protect – real-time technologie pro detekci chování, která monitoruje podezřelé činnosti programů a aplikací na koncových zařízeních. Škodlivou aktivitu zablokuje a malware umístí do karantény.

Data Exchange Layer (DXL) – technologie určená na výměnu informací (kontexty, signatury apod.) mezi všemi napojenými bezpečnostními zařízeními. Platforma DXL nabízí nízkou latenci pro transakce a umožňuje real-time komunikaci a reakci na zjištěné incidenty napříč všemi připojenými zařízeními.

EDR 30 days retention – automaticky vyhledáva a detekuje pokročilé hrozby, graficky vizualizuje vztahy a postup útoku, umožňuje hromadně zasílat dotazy a příkazy na koncové stanice a to v reálném čase. Poskytuje nástroje pro vedenou investigaci a automatizaci založené na bázi umělé inteligence (AI).

EDR 90 days retention – automaticky vyhledáva a detekuje pokročilé hrozby, graficky vizualizuje vztahy a postup útoku, umožňuje hromadně zasílat dotazy a příkazy na koncové stanice a to v reálném čase. Poskytuje nástroje pro vedenou investigaci a automatizaci založené na bázi umělé inteligence (AI).

Scenario s.r.o.