Epson Náklady

Nízké náklady, rychlý tisk a spolehlivost zvítězily

V jakékoliv jiné instituci veřejné správy nevyhnou každodenní rutině tisknutí, kopírování a skenování velkého množství dokumentů. 

V posledních letech zaměstnancům tuto práci usnadňují a urychlují multifunkční zařízení od Epsonu.

Nízké náklady rozhodly

Pro zaměstnance státních úřadů jsou kvalitní tiskárny a multifunkční zařízení naprosto zásadním pomocníkem pro každodenní práci

Rozhodující jsou však nízké náklady na tisk, ať už se jedná o nízkou spotřebu či nižší náklady na spotřební materiál, a díky konstrukci s menším počtem měnitelných dílů také očekávanou spolehlivost a životnost 

Průzkum stavu trhu provedený společností Epson odhalil prudký nárůst nákladů na tisk

Nový firemní průzkum zadaný společností Epson zjistil, že přibližně 89 % vedoucích pracovníků IT oddělení zaznamenalo růst nákladů na tisk za posledních 12 až 18 měsíců, přestože téměř polovina z nich (45 %) uvádí, že došlo ke snížení objemu tisku.

Manažeři IT oddělení byli svědky rozšiřování flotil tiskáren v organizacích, zatímco zaměstnanci využívali vlastní tiskárny při práci z domova (podle 53 % respondentů), což představovalo jednu z příčin prudkého růstu hybridní práce. Nutnost spravovat tiskárny mnoha různých značek nyní vidí jako jeden z významných problémů více než třetina (37 %) vedoucích oddělení IT. Dalším pozorovaným jevem bylo, že zaměstnanci utratili podstatné částky za inkoustové kazety v důsledku nákupu běžně dostupných tiskáren určených pro domácí použití (70 %) a nerozlišovali mezi tiskem pro firemní a osobní potřeby, za což nesly náklady organizace (71 %).

Současně více než třetina respondentů (38 %) uvádí, že tiskárny byly vystaveny velkému náporu v klíčových okamžicích, kdy lidé po příchodu do práce tiskly uložené dokumenty. 64 % respondentů uvádí, že zaznamenalo nárůst počtu zaměstnanců pracujících přesčas kvůli výpadkům tiskáren (nedostatečná provozuschopnost).

Tyto zkušenosti vedly k tomu, že téměř dvě třetiny (63 %) respondentů nyní uvádějí, že v budoucnosti provedou podstatné změny řízení tisku. Více než polovina (52 %) hovoří o potřebě snížení údržby tiskáren, dalších 39 % uvádí, že je třeba snížit náklady a současně se zaměřovat na plnění cílů v oblasti ochrany životního prostředí.

Mezi hlavní zjištění plynoucí z průzkumu patří:

Změny v oblasti tisku vyvolané pandemií a dopadem hybridní práce:

Růst nákladů:
Výrazná většina organizací (89 %) zaznamenala v posledních 12 až 18 měsících růst nákladů na tisk, v průměru činil tento růst 14 %.

Ztráta kontroly:
Jako problém, který firmy tlačil nejvíce, bylo označeno udržení si kontroly na tiskovým hardwarem během práce na dálku. Pouze 42 % respondentů uvedlo, že si – do jisté míry – udrželo optimální úroveň kontroly nad rozhodováním o nákupech tiskáren a jejich správě. Přestože naprostá většina organizací (93 %) sice stanovila určitá omezení ohledně toho, jaké tiskárny si mohou zaměstnanci pořizovat pro práci z domova během pandemie, a většina z nich (76 %) zavedla nějaká nová pravidla, 42 % připouští, že dodržování takových pravidel mělo své limity.
Mezi hlavní problémy spojené s domácím tiskem patří bezpečnost, odpovědnost za aktiva nacházející se mimo kancelářské prostředí a přijímání požadavků na údržbu výrobků koupených individuálně zaměstnanci.

Vysoký výkon a rychlost především

Případová studie značky Epson

Menší zařízení, určená k lokálnímu tisku dokumentů a obálek v kancelářích, doplnily v loňském roce multifunkční zařízení Epson RIPS WF-C869R a Epson Enterprise WF-C20590, které Karlovarský kraj využívá pro tisk, kopírování a skenování v rámci systému centrálního tisku. U těchto strojů je kladen důraz především na vysoký výkon a rychlost. „Rychlost tisku nás, především u modelu Enterprise WF-C20590, velmi mile překvapila. Zároveň nám náklady na centrální tisk poklesly celkem o 20 % oproti loňskému roku, a to i přes to, že se celkový objem tisku meziročně zvýšil. Přestože ve velké míře tiskneme primárně textové dokumenty na běžný kancelářský papír, tiskárny si díky technologii 4 barev v kombinaci se speciálními papíry hravě poradí i s barevným tiskem, jehož kvalita se velice blíží foto tiskárnám,“ 

Multifunkční zařízení Epson řady WorkForce Pro RIPS a Enterprise s technologií Heat-Free jsou ideální volbou pro pracovní prostředí, kde je vyžadována opravdu vysoká rychlost tisku a nadstandartní výkon, stejně jako celková spolehlivost, která v kombinaci se stoprocentním poradenstvím a servisem ze strany Epsonu tvoří tisková řešení, se kterými mohou nejen zaměstnanci Krajského úřadu Karlovarského kraje plně počítat.

Klíčové vlastnosti:

Enterprise WF-C20590
• Ultrarychlá: Až 100 str./min (IPM) plus vysokorychlostní duální skenování
• Vysoká spolehlivost: Elegantně jednoduchý mechanismus minimalizuje poruchy
• Vysoká kapacita: Tisk až 100 tisíc černobílých nebo 50 tisíc barevných stran bez doplňování inkoustu
• Určeno pro podniky: Využijte širokou řadu softwarových řešení


RIPS WF-C869R
• Kratší prostoje: Tisk až 84 000 stran do výměny inkoustu
• Úspora času: Automatický oboustranný tisk, skenování, kopírování a faxování
• Určeno pro firmy: Nové funkce se softwarovými nástroji jako Epson Open Platform

Scenario s.r.o.