Průvodce pro návrh serveru

Serverová technologie tvoří páteř vašeho IT prostředí

Serverová technologie tvoří páteř vašeho IT prostředí. Jako středobod všech vašich IT operací, je server doslova “srdcem”, jež zajišťuje plynulý chod firmy, společnosti nebo dokonce města. Pro každého IT administrátora je proto konfigurace serveru jednou z nejdůležitějších úloh, s níž se setkává.

V dynamickém světě informačních technologií se věci mění bleskurychlým tempem. Během obvyklých pěti až sedmi let mezi obnovami serverů mohou na trhu vzniknout nové technologické trendy, upravené operační systémy a výkonnější aplikace. Jak si tedy můžete být jisti, že váš nový server bude odpovídat aktuálním požadavkům a zároveň bude připraven na budoucnost?

Klíčové aspekty návrhu serveru zahrnují

  1. Výkon a škálovatelnost: Ujistěte se, že váš server splní aktuální potřeby a zároveň umožní růst v budoucnu bez nutnosti častých výměn.
  2. Bezpečnost: V dnešní době kybernetických hrozeb je nezbytné zajistit, aby váš server byl chráněn proti vnějším i vnitřním hrozbám.
  3. Kompatibilita: Je nezbytné, aby server byl kompatibilní s vašimi stávajícími aplikacemi a systémy.
  4. Nákladová efektivita: Vysoce výkonný server nemusí nutně znamenat vysoké náklady. Hledejte řešení, která nabízejí nejlepší hodnotu za vaše peníze.
  5. Podpora a záruky: Důležitá je také kvalitní zákaznická podpora a spolehlivé záruky.
  6. Příslušenství: Kvalitní příslušenství jako je KVM switch, UPS, kabeláž, rack či chlazení je často zanedbávanou položkou snižující kvalitu celého řešení.
unnamed (3)

Náš průvodce konfigurací serverů je navržen tak, aby vám pomohl procházet výše uvedenými aspekty. Je sestaven tak, aby byl srozumitelný i pro ty, kteří nejsou technicky založeni. Pro ty z vás, kteří mají s nákupem serverů bohaté zkušenosti, může náš průvodce sloužit jako užitečný kontrolní seznam.

Pokud jsou některé technické parametry pro vás těžce zjistitelné nebo si jimi nejste jisti, můžeme Vám doporučit využití bezplatného nástroje na sizing serverů a storage Live Optics.

Nové technologie, a záruky na server

V naší široké nabídce si můžete vybrat mezi prestižními značkami jako jsou DELL, HPE, LENOVO, FUJITSU a nebo cenově výhodnými výrobci ASUS nebo Supermicro. V průvodci si vyspecifikujete CPU, RAM a PCI Express sběrnice, které v nejnovější generací přinášejí až dvojnásobné výkony. Ukládání dat můžete specifikovat jak z pohledu počtu disků, tak jejich kapacity a rozhraní. S výhodou přitom můžete využít kalkulačky RAID pro výpočet potřebné kapacity. Vyberte si i mezi možnými úrovněmi záruk serverů SLA a také délkou záruky, která může být až 7 let.

20230620_100933
20230620_074114

Licence Microsoft pro servery

Projdete si licencování OS Microsoft Windows server 2022, případně Microsoft SQL serveru 2022 včetně tzv. CAL tedy licencí pro připojení uživatelů nebo zařízení k serverům.

Po prostudování našeho průvodce získáte komplexní přehled vašich potřeb a požadavků. Rádi s vámi probereme výsledky a připravíme vám nabídku serveru, který bude přesně vyhovovat vašim potřebám.

Díky našemu průvodci a odbornému poradenství si můžete být jisti, že váš nový server bude klíčovým bodem vašeho IT prostředí a bude připraven na výzvy dneška i budoucnosti.

Scenario s.r.o.