KATALOG SLUŽEB

Název Popis
Profylaktické služby spočívající v aktualizacích OS a aplikací PC, NTB, serverů Prevence je klíčem k bezpečnosti a efektivitě! Naše profylaktické služby nabízejí pravidelné aktualizace operačního systému a aplikací pro vaše PC, notebooky a servery. Díky tomu udržujeme vaše zařízení v optimálním stavu, chráníme je před bezpečnostními hrozbami a zajišťujeme jejich maximální výkon. Investujte do dlouhodobé stability a bezproblémového provozu vašich firemních zařízení s naší profesionální péčí.
Implementace a podpora provozu Helpdesku GLPI Pomůžeme vám zprovoznit GLPI s rozsahem funcí dle vašich požadavků. GLPI umí helpdesk (zadávání ticketů, evidence a kontroly řešení problémů), asset management IT (správa HW, SW a licencí, sledování a evidence nasazení na jednotlivých zařízeních) a vytváření různých evidenčních seznamů.Pomocí pluginů je možné systém rozšířit o další funkce, jako evidence smluv a objednávek Prevence je klíčem k bezpečnosti a efektivitě! Naše profylaktické služby nabízejí pravidelné aktualizace operačního systému a aplikací pro vaše PC, notebooky a servery. Díky tomu udržujeme vaše zařízení v optimálním stavu, chráníme je před bezpečnostními hrozbami a zajišťujeme jejich maximální výkon. Investujte do dlouhodobé stability a bezproblémového provozu vašich firemních zařízení s naší profesionální péčí.
Správa mobilních zařízení Pomůžeme vám se zprovozněním nových zařízení a s řešením problémů s těmi stávajícími. U nových zařízení zajistíme převod kontaktů, účtů a používaných aplikací ze stávajících (starých) zařízení. U vašich stávajících zařízení vám zaktualizujeme firmware a aplikace. Pomůžeme vám při řešení technických problémů s operátory (data, VPN).
Správa zálohovacích řešení (Veem, Veritas, Acronis) Vytvoření plánu pro zálohování, obnovu dat, aktualizace SW. Vytvoříme plán pro vytváření záloh dat, v případě potřeby provedeme obnovu dat, provedeme aktualizace SW na nejnovější verzi.
Konzultace k výběru vhodného produktu, infrastruktury a případně řešení (infrastruktura, servery, storage, sítě atd.)
Zjištění stavu u zákazníka a návrh vhodného HW a SW
Konzultace slouží k analýze vašich potřeb a cílů, zjištění vaší aktuální situace, identifikaci možných problémů a úskalí. Poté následuje návrh vhodného technologického řešení a konzultace k samotnému výběru produktů. Pomůžeme vám samozřejmě rovněž s optimalizací nákladů na celé řešení, takže budete mít jistotu, že vám vybereme to nejvhodnější řešení s vynaložením minimálních nákladů.
Implementace serverové infrastruktury Zprovoznění nově zakoupeného HW a SW, instalace a správa operačních systémů, nastavení přístupových práv a řešení technických problémů s dodavateli HW a SW. Provedeme fyzickou instalaci ve vaší serverovně se zapojením kabeláže s možností instalace do RACKu. Uděláme základní nastavení nutná při inicializaci serverů, diskových polí a aktivních síťových prvků, jako je aktualizace firmware konfigurace disků a dalších komponent. Nainstalujeme operační systém, aplikace a provedeme konfigurace nutné pro začlenění do vaší stávající počítačové sítě (nastavení přístupových práv ...). Pomůžeme vám s řešením technických problémů s vašimi dodavateli HW a SW.
Správa serverové infrastruktury a datových úložišť (HW i SW) Správa existující infrastruktury - serverů Windows a Linux, diskových polí, managovatelných SWitchů, firewallů, ... Provedeme aktualizace firmware a SW na zařízeních infrastruktury, změny konfigurace dle požadavku zákazníka, např. změna pravidel firewallu, rozšíření diskových polí, změny přístupových práv ke sdíleným datům uživatelů, atp.
Správa poštovních řešení (Kerio, Exchange) Správa uživatelů a skupin, správa spam filtru a blacklistu, aktualizace SW, nastavení zálohování zpráv. Provedeme změny uživatelů při nástupu a odchodu zaměstnance, nastavíme ochrany proti nevyžádaným zprávám, provedeme aktualizaci SW na nejnovější verzi, nastavíme zálohování zpráv pro případ chyby uživatele.
Správa internetových bran a firewallů Správa uživatelů a skupin, správa pravidel komunikace a mapování portů, aktualizace SW. Provedeme změny uživatelů při nástupu a odchodu zaměstnance, nastavíme ochrany proti útokům Internetu, provedeme aktualizaci SW na nejnovější verzi.
Správa internetových domén (zápisů do DNS) Nákup domén, definice internetových jmen a aliasů, DKIM a SPF zápisů. Zakoupíme pro vás internetovou doménu, provedeme zápis potřebných údajů do veřejné databáze doménových jmen.
Správa antivirových řešení (ESET, AVG) Přidělování licencí k zařízením, analýza logů. Provedeme přidělení nebo odebrání licence při nástupu a odchodu zaměstnance, provedeme kontrolu logů při výskytu viru.
Správa Office 365 Správa uživatelů a skupin poštovních schránek, přidělování přístupových a uživatelských práv. Provedeme změny uživatelů při nástupu a odchodu zaměstnance, přidělíme licence a práva pro přístup ke sdíleným souborům.
Nástroje pro správu IT (monitoring a evidence) Nasadíme do vaší počítačové sítě nástroje pro monitoring a evidenci zařízení. Budete moci v reálném čase kontrolovat, zda vše funguje, jak má. Nástroje pro správu IT slouží k monitoringu funkce vašich zařízení z jednoho centra s možností zasílání výstrah v případě nějaké poruchy. Může se jednat o nástroje typu Zabix.
Školení kyberbezpečnosti Školení provede náš lektor formou online meetu nebo osobně ve vaší společnosti. Uživatelé budou mít k dispozici e-learningové podklady, které jsou zakončený testem. Následně získá každý zaměstnanec certifikát o splnění školení.
Phishingové simulace Ověřte připravenost vašich zaměstnanců pomocí simulovaných phishingových útoků. Získáte podrobné informace o tom, jaké kroky uživatelé podnikli, a jak každý uživatel reagoval na simulace.
Školení administrátorů (ESET/Bitdefender) Zaškolíme vaše administrátory antivirových řešení, aby dokázali efektivně využívat tato řešení. Administrátorům pomůžeme během prvotní implementace řešení a jejího nastavení.
Konzultace k výběru řešení zabezpečení (antiviry/firewally/ostatní) Naši specialisté vám pomohou s výběrem vhodných bezpečnostních řešení pro vaši společnost. Ať už vybíráte antivirové řešení, firewallovou ochranu, PIM/PAM řešení nebo jiné, s námi budete mít jistotu vhodného výběru.
Instalace a upgrade RAM v PC a NTB Rozšíření kapacity operační paměti počítače nebo notebooku. Zlepšete výkon vašich počítačů! S naší službou instalace a upgrade RAM můžete bezstarostně rozšířit operační paměť vašeho PC či notebooku.
Výměna a upgrade HDD v PC a NTB Rozšíření kapacity disku nebo výměna za SSD disk Upgradujte úložný prostor vašich počítačů! Naše služba výměny a upgrade HDD umožňuje rozšíření kapacity disku nebo přechod na rychlejší SSD disk. Získejte více prostoru pro data a zrychlete přístup k důležitým informacím.
Klonování disku HDD na SSD Migrace obsahu starého disku na nový. Naše služba klonování disku HDD na SSD vám umožní přesunout obsah vašeho starého disku na nový s minimálními obtížemi. Užijte si rychlejší přístup k datům a získejte výhodu moderního úložiště bez ztráty cenných informací.
Instalace operačního systému Windows Instalace a základní nastavení OS Windows. Služba instalace operačního systému Windows s kompletním základním nastavením zajistí, že vaše pracovní zařízení bude spolehlivě a efektivně fungovat. Důvěřujte nám při nastavení vašeho operačního systému a soustřeďte se na podstatné úkoly vaší firmy.
Instalace operačního systému Linux Instalace a základní nastavení OS Linux. S naší službou instalace operačního systému Linux a základního nastavení získáte platformu, která podporuje vaše firemní potřeby. Připravte se na bezpečný a spolehlivý operační systém, který přinese vaší firmě nové možnosti.
Konzultace k výběru vhodného produktu a případné řešení (mobily, notebooky, počítače, monitory, tiskárny) S našimi konzultačními službami budete mít jistotu, že váš výběr mobilních zařízení, notebooků, počítačů, monitorů a tiskáren naplní potřeby vaší firmy. S našimi odborníky najdete optimální řešení, které propojí efektivitu, kvalitu a výkon.
Aplikace ochranného skla/fólie na mobilní telefon Ochranná fólie pro displej telefonu nebo tabletu je skvělým způsobem, jak chránit zařízení před poškrábáním, prachem a otisky prstů. Aplikace fólie může být citlivý proces, který vyžaduje pečlivost a čisté prostředí. Pokud si nejste jistí, jak jej aplikovat, uděláme to za vás.
Instalace zakoupeného desktopového SW Nemáte vlastní IT? Nainstalujeme vám zakoupený desktopový SW. Může jít o SW kancelářský, antivirový, zálohovací a jiný. To zahrnuje: - samostatné instalace pro počítače (notebooky) - aktivace (registrace) licencí - vytvoření nutných účtů pro používání SW
Instalace připojených zařízení k počítači (notebooku) Nemáte vlastní IT? Nainstalujeme do počítače systémové ovladače a přidružený SW pro vaše periferie, jako externí disky, tiskárny, skenery, tiskárny ...
První spuštění (instalace) počítače / notebooku První spuštění a instalace - počítač / notebook: STANDARD Uděláme za vás základní technické činnosti, které byste museli udělat před prvním použitím vašeho zařízení. To zahrnuje: - aktivace Windows - aplikace aktualizací Windows - základní nastavení operačního systému - vytvoření nebo převod účtu Microsoft - instalace antiviru (nutno zakoupit zvlášť)
První spuštění (instalace) počítače / notebooku "První spuštění a instalace - počítač/ notebook: ROZŠÍŘENÉ" Uděláme za vás technické činnosti, které byste museli udělat před prvním použitím vašeho zařízení. Navíc také provedeme některá nastavení vašeho současného zařízení. To zahrnuje: (základ + další činnosti zde uvedené) - další nastavení Microsoft účtu - převod kontaktů - nastavení e-mailového klienta - odstranění bloatware (nechtěného SW instalovaného výrobcem) - instalace periferií (tiskárny ...) - přehrání souborů
První spuštění (instalace) počítače / notebooku První spuštění a instalace - počítač / notebook: EXTRA Uděláme za vás technické činnosti, které byste museli udělat před prvním použití vašeho zařízení. Navíc také provedeme některé nadstandardní činnosti. To zahrnuje: (rozšířené + další činnosti nad rámec) - rozšířená nastavení operačního systému v souvislosti se zapojením do stávající infrastruktury - instalace a konfigurace dalšího SW dle dohody - rozšířená nastavení SW v souvislosti se zapojením do stávající infrastruktury - převody dat - další činnosti dle dohody
První spuštění (instalace) mobilu / tabletu První spuštění a instalace - mobil / tablet: STANDARD Uděláme za vás technické činnosti, které byste museli udělat při prvním spuštěním vašeho zařízení. To zahrnuje: - aktualizace firmware, základní nastavení Androidu... - vytvoření nebo převod účtu Google + Samsung, Huawei ... - nastavení poštovního klienta pro max. 2 schránky (mimo základní Gmail) - instalace antiviru (nutno zakoupit zvlášť)
První spuštění (instalace) mobilu / tabletu První spuštění a instalace - mobil / tablet: ROZŠÍŘENÉ Uděláme za vás technické činnosti, které byste museli udělat při prvním spuštění vašeho zařízení. A navíc další činnosti související s vašimi účty a aplikacemi. To zahrnuje: (základ + další činnosti zde uvedené) - převod kontaktů - 1x Google účet, 1x z paměti telefonu, 1x ze SIM - převod dalších max. 3 účtů (e-maily, Facebook, Messenger, Viber ...)
První spuštění (instalace) mobilu / tabletu První spuštění a instalace - mobil / tablet: EXTRA Uděláme za vás technické činnosti, které byste museli udělat při prvním spuštění vašeho zařízení. A navic další činnosti související s vašimi účty a aplikacemi. To zahrnuje: (základ + další činnosti zde uvedené) - převod kontaktů - 1x Google účet, 1x z paměti telefonu, 1x ze SIM - převod dalších max. 3 účtů (e-maily, Facebook, Messanger, Viber ...)
Scenario s.r.o.